fot. twitter.com/terytorialsi

Wnioski o pomoc ze strony wojska w ramach Platformy Wsparcia WOT można składać przez internet

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej zaangażowani są w walkę z koronawirusem. Podejmują także nowe zadania. Wnioski o pomoc ze strony wojska można składać przez internet.

20 tysięcy żołnierzy Ministerstwo Obrony Narodowej skierowało już do walki z epidemią COVID-19. Dużą część stanowią żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

Zaczęliśmy od obecności na granicach, przez dostawy żywności do banku żywności, do MOPS-ów i GOPS-ów, przez dostawy środków medycznych i ochrony osobistej do szpitali – mówi kapitan Marcin Misiak z 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Jednym z trudniejszych zadań, jakie wykonują terytorialsi jest ewakuacja seniorów z Domów Pomocy Społecznej. W takich sytuacjach trzeba wykazać się  dużą dozą empatii i zrozumienia. Żołnierzy WOT włączono także w pomoc osobom starszym w ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów.

– To są m.in. zakupy, po to, aby nasi seniorzy nie musieli wychodzić z domów. To jest także dostarczanie lekarstw, na przykład odbiór recepty od lekarza rodzinnego, pomoc w dostaniu się do szpitala czy do specjalisty – wylicza zadania, które żołnierze wykonują w ramach korpusu, szeregowy Marcin Mrówka z 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Aby usprawnić proces udzielania wsparcia przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej dla samorządów i placówek uruchomiono specjalną „Platformę Wsparcia WOT”. [czytaj więcej]

– Platforma Wsparcia WOT to aplikacja umożliwiająca pomoc żołnierzy organom, placówkom sanitarnym, placówkom leczniczym, samorządom. Skierowana jest właśnie do tych podmiotów – wyjaśnia podporucznik Anna Jasińska-Pawlikowska z 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Aby złożyć wniosek, należy zarejestrować się na platformie, a następnie wypełnić formularz. W nim wnioskodawca wskazuje miejsce i zakres pomocy. W ramach platformy wsparcie od żołnierzy WOT otrzymały już  między innymi: lokalne stacje sanepidu, szpitale, ośrodki pomocy społecznej, domy dziecka czy organizacje charytatywne.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl