fot. PAP/Radek Pietruszka

Paweł Mucha: Prezesowi NBP doradzam w kwestiach prawnych i legislacyjnych

Prezesowi NBP doradzam w kwestiach prawnych i legislacyjnych – powiedział w poniedziałek były wiceszef Kancelarii Prezydenta RP, Paweł Mucha. Dodał, że w Narodowym Banku Polskim będzie zarabiał więcej niż w KPRP.

„Mam duże doświadczenie, z dużą ilością projektów prezydenta RP byłem w Sejmie” – powiedział w poniedziałek w Radiu Zet Paweł Mucha.

Przyznał, że jako doradca szefa NBP będzie zarabiał więcej niż w KPRP, gdzie jego wynagrodzenie wynosiło 8 tys. zł netto. Dodał, że najwięcej w historii zarabiał w 2016 roku, wykonując zawód adwokata.

Były wiceszef KPRP Paweł Mucha od 1 stycznia jest zatrudniony w Narodowym Banku Polskim jako doradca prezesa NBP Adama Glapińskiego, pełni też funkcję społecznego doradcy Prezydenta RP.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl