fot. Twitter.com/Br_Nowak

[TYLKO U NAS] B. Nowak: Wirtualna rzeczywistość często wykorzystywana jest przez osoby chcące zniszczenia cywilizacji

Dzisiaj młody człowiek porusza się w wirtualnej rzeczywistości, a ona często wykorzystywana jest z premedytacją przez osoby, które chcą zniszczenia naszej cywilizacji – powiedziała Barbara Nowak, małopolski kurator oświaty, w poniedziałkowych „Rozmowach niedokończonych” na antenie TV Trwam.

Do szkół powróciły dzieci z klas I-III. Barbara Nowak powiedziała, że „uczniowie są stęsknieni kontaktów ze swoimi kolegami, koleżankami, ale także z nauczycielami, którzy również marzą o powrocie do szkoły”.

– Nauka zdalna nie jest tym samym, co stacjonarna. Brakuje nam kontaktu. Nie ma też możliwości przekazania wszystkiego przy takim trybie pracy. (…) Przez pandemię mamy wiele problemów z tym, jak dzieci funkcjonują, mamy zdiagnozowane problemy uzależnień od komputerów czy innych gadżetów elektronicznych, mamy też grupę ludzi, którzy funkcjonują tylko w wirtualnej rzeczywistości i nie czują potrzeby spotkania się z drugim człowiekiem. (…) Żeby wyprowadzić ze stanu pobytu w wirtualnej rzeczywistości, potrzeba dopracowanego działania wielu specjalistów. Są też takie dzieci, które przeżywają lęk przed bezpośrednim spotkaniem z drugim człowiekiem – wskazała kurator oświaty.

Gość TV Trwam zaznaczyła, że „na podstawie przeprowadzonych badań seksualizacja dzieci przynosi wymierne skutki”.

– Wśród skutków jest m.in. wzrost przemocy seksualnej wśród dzieci i młodzieży (np. w Szwecji), wzrost ciąż (porodów jest mniej przez tzw. aborcję), (…) pojawiają się pomysły o zmianie płci (w Anglii lawinowo wzrastają takie pomysły) – dokonuje się nawet takich operacji u kilkuletnich dzieci. (…) Dzisiaj młody człowiek porusza się w wirtualnej rzeczywistości, a ona wykorzystywana jest z premedytacją przez osoby, które chcą zniszczenia naszej cywilizacji – zauważyła Barbara Nowak.

– Środowiska lewackie, które mają na celu zniszczenie młodego człowieka, nie chcą dawać wolnego wyboru młodym ludziom – mówią, że postępuje się tak, a nie inaczej – dodała.

Małopolski kurator oświaty wskazała, że „w tej chwili mamy bardzo poważny problem z wykonywaniem prawa (dot. szkół). Warto je uściślić, ale jednak ono wyraźnie mówi, jaki powinien być wzorzec wychowania”.

– Prawo musi być przestrzegane. Na jego straży powinni stać dyrektorzy szkół i nauczyciele. Rodzice również powinni pilnować sytuacji – oni mają prawo być pewni, że dziecko, które poszło do szkoły, będzie bezpieczne. (…) Dużo rzadziej dzieje się, że (do szkół – red.) wchodzi organizacja z deprawującym programem. Natomiast młodych ludzi atakuje się poprzez internet, różnego rodzaju grupy. Również mamy do czynienia z działaniami samych nauczycieli, którzy przychodzą do dzieci z deprawującym tekstem bądź obrazem. (…) Wszystko zmierza do tego, żeby stworzyć chaos, odejść od wartości – powiedziała gość Telewizji Trwam.  

radiomaryja.pl

drukuj