fot. twitter.com/Br_Nowak

[TYLKO U NAS] B. Nowak: Gender to ideologia, która została bardzo starannie przemyślana w swoim uderzeniu w społeczeństwo

To jest ideologia, która została bardzo starannie przemyślana w swoim uderzeniu w społeczeństwo, a przede wszystkim w tego najmłodszego człowieka po to, żeby kształtować go w ten sposób od najmłodszych lat i przygotować go do tego, żeby potem już nie sprzeciwiał się tej ideologii i nie znał innego spojrzenia na społeczeństwo – powiedziała Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty.

„Gender – tęczowa rewolucja” jest kontynuacją filmu „Zmierzch. Ofensywa ideologii gender”. Dokument zostanie wyemitowany we wtorek o godzinie 16.30, w środę o godz. 23.50, a w piątek o godz. 10.20 i 22.50.

Zdaniem Barbary Nowak, małopolskiej kurator oświaty, organizacje promujące gender prowadzą swoje działania na zakrojonym na szeroką skalę polu.

– Te wszystkie organizacje wkraczają bardzo śmiało do szkół i to w bardzo różnorodnych działaniach, to są chociażby takie zajęcia, gdzie dzieci mogą oglądać filmy, w których tematyka gender jest bardzo mocno pokazana i zdecydowanie nie mamy do czynienia z tym, że pokazuje się rodzinę w naszym rozumieniu, ale pokazuje się jej całkowicie zafałszowany obraz. To są również rożnego rodzaju projekty zewnętrzne, które są dzisiaj bardzo poszukiwane, bo ostatnio nawet w programach Erasmus doszukałam się elementów, które promują gender – podkreśliła małopolski kurator oświaty.

Niejednokrotnie problem tkwi w postawie nauczycieli.

– Mamy przecież do czynienia z nauczycielami, którzy są po darmowych studiach na temat gender i już wiedzą, jak wprowadzać rzekomo odpowiednie, równościowe treści na każdej lekcji z każdego przedmiotu. To jest ideologia, która została bardzo starannie przemyślana w swoim uderzeniu w społeczeństwo, a przede wszystkim w tego najmłodszego człowieka po to, żeby kształtować go w ten sposób od najmłodszych lat i przygotować go do tego, żeby potem już nie sprzeciwiał się tej ideologii i nie znał innego spojrzenia na społeczeństwo. Wszystko po to, żeby ta ideologia gender zupełnie go wręcz przeżarła, bo wtedy będzie już zupełnie bezbronny – zauważyła kurator Barbara Nowak.

Dzisiaj potrzeba nam prawdziwego świadectwa – oznajmiła.

– Pokazania tego, czym grozi ta ideologia gender i w jaki sposób jest wprowadzana, i uświadomienia naszego spojrzenia na tę ideologię z punktu widzenia nauki, bo tego nam zdecydowanie brakuje. Dzisiaj, jeżeli pojawiają się takie materiały, z którymi ludzie mogą się zapoznać i zobaczyć, w jaki sposób niszczy się psychikę człowieka od najmłodszych lat, to bardzo dobrze. Do tej pory ludzie w dużej części nie wyobrażają sobie, jest to ideologia niszcząca – podsumowała małopolska kurator oświaty.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl