fot. PAP/Jan Dzban

Port Gdynia coraz chętniej odwiedzany przez duże statki

Tłumy odwiedzających, rosnąca liczba zawinięć oraz statki większe niż w poprzednich latach – tak wyglądał tegoroczny sezon statków pasażerskich w Porcie Gdynia.

To już koniec sezonu turystycznego w gdyńskim porcie.

– To był dobry dla nas sezon – przyznał wiceprezes ds. finansów w gdyńskim porcie Maciej Bąk.

Port cieszy się coraz większą popularnością wśród turystów i armatorów.

– Przypływa do nas nieco więcej statków, ale przede wszystkim gościmy więcej pasażerów– dodał.

Do nabrzeża francuskiego wycieczkowce zawinęły aż 54 razy. Wraz z nimi przypłynęło aż 118 tysięcy pasażerów.

– Przyszły rok zapowiada się jeszcze lepszy niż ten. Nastąpi wzrost o około 10 procent, jeżeli chodzi o liczbę pasażerów – stwierdził.

Czyli ponad 130 tysięcy pasażerów. Skąd taki wzrost popularności gdyńskiego portu?

– Ma naprawdę doskonałe warunki nawigacyjne do przyjmowania największych statków na Morzu Bałtyckim – stwierdził Maciej Krzesiński, dyrektor ds. Marketingu i Współpracy z Zagranicą w gdyńskim porcie.

Do tego dochodzi jeszcze interesująca oferta turystyczna.

– Dbamy o to, żeby turyści bardzo dobrze się czuli, żeby spełniać ich oczekiwania, ale też żeby kreować ich potrzeby i proponować to, co przypadnie im do gustu – podkreśliła zastępca dyrektora pomorskiej regionalnej organizacji turystycznej Magdalena Węgrowicz.

A większa ilość turystów to korzyści dla całej branży turystycznej w regionie. Gdyński port już szykuje się na przyszłoroczny sezon wycieczkowy.

– Będziemy mieli po raz pierwszy w polskich portach statek Disneya, to jest taka przyszłoroczna perełka, która do nas wpłynie. Wpłyną do nas dwa statki, które pobiją rekord długości statków, które wpływają do nas do portów – podsumował Maciej Krzesiński.

Wśród nich mierzący ponad 333 metry wycieczkowiec MSC Splendida.

 

TV Trwam News

drukuj