fot. YouTube

Małopolska kurator oświaty pozostanie na swoim stanowisku

Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak pozostanie na swoim stanowisku. Rezolucję w sprawie odwołania jej z funkcji odrzucili krakowscy radni.

Pozbawienia Barbary Nowak stanowiska domagali się radni Koalicji Obywatelskiej. Samorządowcy zarzucili małopolskiej kurator oświaty „jawną homofobię, rasizm i dyskryminację mniejszości”.

Cała sprawa swój początek miała po tym, jak urzędniczka skrytykowała w mediach społecznościach deklarację LGBT, którą podpisał Rafał Trzaskowski. Prezydent stolicy opowiedział się tym samym za prawami na rzecz środowisk homoseksualnych.

Krakowski radny Michał Drewnicki wskazał, że dyskusja nad rezolucją w sprawie odwołania małopolskiej kurator oświaty była skandaliczna i chaotyczna.

– Ze strony klubu PO i Nowoczesnej padało wiele insynuacji i agresywnych stwierdzeń w stosunku do pani kurator. Konkretów brakowało, natomiast w dyskusji uczestniczyli inni radni i osoby z zewnątrz. Dyskusja była chaotyczna. Moim zdaniem całkowicie niepotrzebna. Rada Miasta Krakowa nie jest organem, który powinien zajmować się takimi sprawami, bo to był apel, który zawierał w sobie wiele przekłamań i insynuacji w stosunku do pani kurator. Dobrze się stało, że rezolucja została odrzucona większością głosów – podkreślił Michał Drewnicki.

W trakcie obrady Rady Miasta Krakowa doszło do incydentu, podczas którego siłą z sali wyprowadzono przedstawicielkę Stowarzyszenia „Rodzice Chronią Dzieci”. Działaczka chciała przedstawić treść broszury LGBT, którą kilka lat temu kolportował krakowski magistrat.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl