fot. YouTube

[TYLKO U NAS] B. Nowak: Ogromnie ważne jest w tej chwili działanie wychowawcze szkół

Ogromnie ważne, jeżeli nie najważniejsze, jest w tej chwili działanie wychowawcze szkół i taka przezorność wobec tego, co się dzieje, czyli takiego niebezpieczeństwa wkraczania do szkół treści, które są absolutnie niepożądane i mogą spowodować problemy wychowawcze, bo wiążą się wręcz z takim systemem demoralizującym nasze dzieci – wskazała Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty, w audycji „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

Nowy rok szkolny wiąże się z nowymi wyzwaniami, jakie ugrupowania propagujące LGBT postawiły przed szkołami i rodzicami.

– Stajemy przed nowym rokiem szkolnym i tutaj trzeba być bardzo wyczulonym na całe funkcjonowanie szkoły tym bardziej, że sytuacja jest wyjątkowa, dla mnie bardzo radosna, bowiem wraca czteroletnie liceum ogólnokształcące i mamy dobrze funkcjonujące szkoły branżowe, zaczynają się pięcioletnie technika. Mamy do czynienia z wyzwaniami związanymi z planami dydaktycznymi i z nauką. Ogromnie ważne, jeżeli nie najważniejsze, jest w tej chwili działanie wychowawcze szkół i przezorność wobec tego, co się dzieje, czyli niebezpieczeństwa wkraczania do szkół treści, które są absolutnie niepożądane i mogą spowodować problemy wychowawcze, bo wiążą się wręcz z takim systemem demoralizującym nasze dzieci – powiedziała Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty.

Problemem w szkole są zajęcia z edukacji seksualnej.

– Mam tutaj na myśli plany seksualizacji dzieci wprowadzanych zgodnie z ideologią gender, czyli ideologią LGBT. To jest ogromne niebezpieczeństwo. Ja na spotkaniach z dyrektorami wyraźnie powtarzałam, jak powinni ci dyrektorzy, którzy wpuszczają osoby z zewnątrz, jak bardzo muszą dokładać starań, żeby wszystko przebiegało zgodnie z bezpieczeństwem i interesem każdego dziecka. Polskie prawo jest bardzo dobrze skonstruowane i należy go przestrzegać – mówiła gość „Aktualności dnia”.

W Polsce to rodzice mają zagwarantowane prawo do decydowania o tym, jak dziecko ma być wychowywane – podkreśliła gość Radia Maryja.

– Jest to rzecz niebywała w skali Europy, bo przecież w innych krajach Europy Zachodniej rodzicom odbiera się prawo do decydowania o wychowaniu dzieci. To jest tak, że instytucje w tej chwili to prawo sobie przejmują. To jest dokładnie tak, że jeżeli rodzice sobie nie życzą takich zajęć deprawujących ich dzieci, to grozi się im sądami, grzywnami, a czasem wręcz odebraniem praw rodzicielskich. W Polsce tego nie ma, my mamy naprawdę dobre prawo w tym zakresie – podsumowała Barbara Nowak.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem Barbary Nowak mogą Państwo odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl