fot. PAP/Wojtek Jargiło

[TYLKO U NAS] A. Nowak: Cieszę się, że polskie rodziny będą mogły spędzić razem wakacje mając dodatkowe środki z Polskiego Bonu Turystycznego

Sprzyja nam piękna pogoda. Cieszę się, że wiele polskich rodzin będzie mogło spędzić razem wakacje, skorzystać z wyjazdu, mając dodatkowe środki na wypoczynek swoich dzieci w ramach Polskiego Bonu Turystycznego – powiedziała wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Alina Nowak w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

– W tej chwili zrealizowano blisko 600 tys. bonów o łącznej wartości 500 mln złotych. To ogromne wsparcie, którym staramy się otaczać rodziny. Myślę, że w ramach bonu turystycznego musimy pamiętać o ogromnym wsparciu branży turystycznej, która również w tym trudnym czasie pandemii koronawirusa odniosła straty finansowe – mówiła wiceminister Alina Nowak.

Dziś polska rodzina i rodzina branży turystycznej może liczyć na ogromne wsparcie ze strony państwa – podkreśliła na antenie polityk. Gość audycji „Aktualności dnia” dodała, że coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z przysługujących im środków.

– To jest ogromne wsparcie ze strony resortu i prezydenta. Widzimy, że coraz więcej polskich rodzin korzysta z tego czasu wypoczynku. To jest duża pomoc. Warto zauważyć, że dzięki Polskiemu Bonowi Turystycznemu możemy wspomóc nie tylko polską rodzinę, ale również branżę turystyczną. To pozwoli jak najszybciej wrócić do czasu sprzed pandemii – akcentowała wiceminister.

Polski Bon Turystyczny można zrealizować do 31 marca 2022 roku. Wysokość bonu wynosi 500 złotych na każde dziecko, a w przypadku dzieci niepełnosprawnych wynosi 1000 złotych.

– Dbamy o rodziny i turystykę nie tylko w wymiarze „tu i teraz”, ale są to plany i rozwiązania wybiegające w przyszłość. Możliwość zrealizowania tego bonu czy w tym roku, czy w przyszłym roku nam to zapewnia. Muszę podkreślić, że dzieci, które przyjdą na świat tego roku i przyszłego roku będą mogły z tego bonu skorzystać. Dzieci z niepełnosprawnością otaczamy ogromną troską, bo wartość bonu dla nich wynosi 1000 złotych. Chcemy, aby te dzieci mogły korzystać z pięknego słońca i pięknego czasu wypoczynku – wskazała polityk.

Wsparcie polskiej rodziny to nie tylko Polski Bon Turystyczny, ale także Program Dobry Start i Program 500 plus. Te świadczenia to bardzo konkretne wsparcie polskiej rodziny.

– Wniosków w ramach programu Dobry Start przyznaliśmy już blisko dwa miliony. Zainteresowanie tym programem jest bardzo duże. Myślę, że to już jest ten czas, aby przygotować nasze dzieci do rozpoczęcia roku szkolnego. Mamy kontakt z wieloma rodzicami, którzy mówią, że jest to duże wsparcie w tym szczególnym czasie. W wyniku pandemii część osób miała obniżony godzinowy wymiar pracy, co wiązało się z niższymi zarobkami. Z tego powodu świadczenia oferowane przez państwo są tak cenne – podkreśliła wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Współczesna rodzina spotyka się z wieloma zagrożeniami. Wielu liberalnych aktywistów próbuje ingerować w edukację najmłodszych. Dochodzi do takich sytuacji, że odbierane są świadczenia unijne powiatom, które sprzeciwiają się deprawacji.

– Zgadzam się ze stwierdzeniem, że musimy postawić właściwy mur obronny, abyśmy mogli ochronić polską rodzinę. Konstytucja jasno określa, że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. Ugrupowania lewicowe powołują się na tolerancję, natomiast ich zachowania są dramatyczne. Profanacja pomników, które są ważne nie powinny mieć miejsca. Ministerstwo rodziny stoi na staży polskich wartości. Chcemy chronić polskie rodziny i dzieci. Nie ma naszej zgody na seksualizację dzieci. To rodzice powinni mieć decydujący głos w zakresie wychowywania swoich pociech – akcentowała wiceminister.

Całą rozmowę z wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Aliną Nowak można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj