fot. PAP/Piotr Nowak

Prezydent A. Duda: Podpisałem rozporządzenie o wpisaniu Dworku „Milusin” na listę Pomników Historii RP

W czwartek podpisałem rozporządzenie o wpisaniu dworku „Milusin” wraz z całą zabytkową częścią na listę Pomników Historii Rzeczypospolitej – poinformował w piątek prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości otwarcia Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

„W czwartek miałem przyjemność podpisać rozporządzenie o wpisaniu dworku Milusin wraz z całą częścią zabytkową, która się znajduje, czyli wszystkim obiektami i zespołem parkowym na listę Pomników Historii Rzeczypospolitej” – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Jak podkreślił, „w ten sposób wraz z wicepremierem, ministrem kultury i dziedzictwa narodowego Piotrem Glińskim i jego współpracownikami staraliśmy się podkreślić wyjątkowość tego momentu i tego wydarzenia”.

„Mam nadzieję, że ten akt i decyzja przyczyni się do lepszej ochrony tego miejsca i umożliwi lepszą dbałość o nie, i pamięć o wielkich dokonanych marszałka Józefa Piłsudskiego, które są nie do przecenienia” – dodał.

Prezydent wyraził nadzieję, że do Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku „będą przybywać tłumy młodzieży, żeby młodzież dowiadywała się, co to znaczy kochać Ojczyznę; i że to miejsce będzie miejscem dyskusji o trudnych czasach II RP” – podkreślił.

Nawiązując do obchodów rocznicowych, prezydent Andrzej Duda wyraził radość z otwarcia Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

„Cieszę się, że dzisiaj otwieramy ten budynek wraz z wystawą stałą, bo to wspaniale, że 100-lecie Bitwy Warszawskiej jest uświetnione, najbardziej przez to muzeum i tę uroczystość” – mówił prezydent.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl