fot. PAP/Andrzej Grygiel

Podsumowaniu roku „Akcji Pomocowych dla Polaków na Wschodzie” [NA ŻYWO]

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą biorą w Pałacu Prezydenckim udział w podsumowaniu roku „Akcji Pomocowych dla Polaków na Wschodzie”. [OGLĄDAJ NA ŻYWO]

Do tej pory przy wsparciu Kancelarii Prezydenta RP i Polonii na Zachodzie zorganizowano cztery transporty ze wsparciem dla naszych rodaków za wschodnią granicą. Trzy transporty darów trafiły na Ukrainę i jeden do domu dziecka na Litwę.

W ramach akcji wysłano materiały edukacyjne, tj. książki, podręczniki, pomoce naukowe, ale także buty, koce czy jedzenie – poinformował szef gabinetu prezydenta Adam Kwiatkowski, który odpowiada za sprawy polonijne.

Jest to akcja, która pokazuje (…), że pamiętamy o naszych rodakach i mogą oni na nas liczyć. Oni nie wyrzekli się polskości i wiary, płacąc za to bardzo często wysoką cenę. (…) To wreszcie akcja, która pokazuje, jak wielu ludzi w Polsce i na świecie chce coś od siebie dla nich przekazać. Głęboko w to wierzę, że ta akcja będzie nadal kontynuowana pod patronatem pana prezydenta Andrzeja Dudy i pani prezydentowej – wskazał Adam Kwiatkowski.

Minister dodał, że przygotowywany jest kolejny konwój z pomocą. Ma on dotrzeć na Ukrainę przed Świętami Wielkanocnymi.

RIRM

drukuj