Trwa prześladowanie chrześcijan w Pakistanie

Kolejne prześladowania wyznawców Chrystusa w Pakistanie. Tamtejsze władze uznały za nielegalne jedenaście chrześcijańskich stacji telewizyjnych.

Chrześcijańskie telewizje nadawały do tej pory w języku urdu, używanym obecnie przez ponad 50 mln ludzi na subkontynencie indyjskim, a ponad milion poza Azją. Władze zdelegalizowały jedenaście stacji i wezwały je do zaprzestania transmisji – podaje Radio Watykańskie.

Jak przypomina agencja Fides, w ostatnich latach wspólnoty chrześcijańskie doprowadziły z dużym wysiłkiem do powstania stacji przekazujących treści religijne za pośrednictwem telewizji kablowej bądź przez internet.  Chrześcijanie w Pakistanie nie mogą też nadawać żadnego programu w telewizji publicznej.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl