Gdynia: rocznica powstania stoczni Nauta

Stocznia remontowa Nauta SA ma 90 lat. Jubileusz obchodzony był dziś w Gdynii.

Życzenia z okazji 90. rocznicy powstania stoczni Nauta złożył Kapitan Żeglugi Wielkiej Zbigniew Sulatycki.

– Życzę wam, by następny jubileusz, stulecie, był fundamentem, który wam się udało zbudować przy takiej sprzyjającej chwili pod polski przemysł okrętowy i pokazać, co Polak potrafi. Szczęść Wam Boże – mówił kapitan Zbigniew Sulatycki.

Kilka słów do uczestników uroczystości skierował również ks. abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański.

-Niech te innowacje dotkną również i Nauty, a stopy wody pod kilem i niech się uda wypłynąć na pełne morze doświadczeń. Gdynia na tym zyska, zyska port Gdynia, przemysł stoczniowy, przemysł okrętowy – wskazywał ks. abp Sławoj Leszek Głódź.

Podziękowania oraz gratulacje z okazji rocznicy powstania stoczni Nauta przekazał również szef gabinetu Prezydenta RP Adam Kwiatkowski. Przypomniał, że jest ona częścią historii naszego kraju, a jednocześnie dużą nadzieją.

– 90-lecie, ten jubileusz stoczni remontowej Nauta to przecież też urodziny, więc podziękowania i gratulacje, ale to też słowa, które pan prezydent zawarł w swoim liście, słowa które mówią o tym, że Nauta to część historii Polski, to część historii Gdynii. Wszyscy Polacy są z tego dumni. To stocznia, która wzrastała również z tym pięknym miastem. To jest stocznia, z którą Polska wiąże bardzo duże nadzieje – podkreślił minister Adam Kwiatkowski.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl