J. Brudziński: Będziemy dokładać wszelkich starań, żeby wszyscy obywatele mieli takie samo poczucie bezpieczeństwa

Będziemy dokładać wszelkich starań, żeby wszyscy obywatele mieli takie samo poczucie bezpieczeństwa, a funkcjonariusze mieli godne warunki, żeby o to bezpieczeństwo dbać – powiedział w czwartek w Gdyni minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński.

„Będziemy dokładać wszelkich starań, aby wszyscy Polacy, niezależnie od ich przekonań sympatii politycznych (…) mieli takie samo poczucie bezpieczeństwa, że państwo polskie zawsze będzie stało na straży ich bezpieczeństwa, a ci którzy za to bezpieczeństwo odpowiadają, czyli wy panie i panowie funkcjonariusze będziecie mieli warunki godne do tego aby o to bezpieczeństwo dbać” – powiedział szef MSWiA podczas uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę Komisariatu Policji Gdynia-Witomino.

Podkreślił, że rząd dotrzymuje swoich obietnic i „cały program modernizacji służb mundurowych rzeczywiście jest realizowany”.

„Politycy muszą wiedzieć, że ich odpowiedzialnością jest dbanie o grosz publiczny, o jego racjonalne wydatkowanie, o jego skuteczne pozyskiwanie do budżetu państwa. Ale na jednym nie można oszczędzać, nie można oszczędzać na bezpieczeństwie, nie można też oszczędzać na jakości tych, którzy o to bezpieczeństwo mają zabiegać, czyli o funkcjonariuszy” – zaznaczył Joachim Brudziński.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl