fot. Twitter/Polska Policja

Śląskie: policjanci wyprowadzili z pożaru kobietę z małym dzieckiem

Policjanci uratowali matkę z małym dzieckiem, którzy nie potrafili sami opuścić płonącego domu w Jasienicy koło Bielska-Białej. Dwaj funkcjonariusze oraz mąż kobiety zdołali ich wyprowadzić – podał w piątek rzecznik bielskiej policji asp. szt. Roman Szybiak.

Ogień w budynku pojawił się w nocy z czwartku na piątek.

„Pierwsi na miejsce dojechali dwaj stróże prawa z jasienickiego komisariatu. Na zewnątrz zastali cztery osoby, które zdołały opuścić dom. Poinformowały one, że wewnątrz jest jeszcze rodzina z małym dzieckiem” – powiedział Szybiak.

Policjanci natychmiast weszli do środka budynku.

„W pewnym momencie z okna na piętrze zaczęła krzyczeć do nich kobieta. Okazało się, że była uwięziona w mieszkaniu z córką. Funkcjonariusze bez wahania wbiegli wraz z mężem do zadymionego pomieszczenia i pomogli 29-letniej kobiecie i 6-letniej dziewczynce wydostać się na zewnątrz” – zrelacjonował rzecznik policji.

Strażacy ugasili pożar dom. Przyczynę ustalą śledczy z komisariatu w Jasienicy.

Rzecznik bielskiej policji dodał, że to nie był pierwszy bohaterski czyn jasienickich policjantów – st. sierż. Pawła Cichockiego i st. posterunkowego Daniela Dzidy. Ponad dwa tygodnie temu pierwszy z nich pomógł wyprowadzić z płonącego domu w Jaworzu troje seniorów.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl