fot. PAP/EPA

Włochy: rekordowa liczba zmarłych w ciągu jednego dnia – 969, łączny bilans to 9134

Rekordową liczbę 969 zgonów osób zakażonych koronawirusem odnotowano we Włoszech w ciągu jednego dnia – podała w piątek Obrona Cywilna. Tym samym łączny bilans zmarłych od początku epidemii wzrósł do 9134.

Obecnie zakażonych w całym kraju jest ponad 66 tysięcy osób. Od czwartku zanotowany został wzrost o 4400.

Dotychczas potwierdzono w Italii 86,5 tysiąca przypadków infekcji. Liczba wyleczonych wynosi 10950 – w ciągu doby wzrosła o 589. Około 3700 chorych przebywa na oddziałach intensywnej terapii.

Lekki spadek nowych zakażeń i hospitalizacji zanotowano w Lombardii, epicentrum epidemii. Jest tam 2409 kolejnych zakażeń, podczas gdy dzień wcześniej było ich 2543. Do szpitali trafiło 456 chorych, w czwartek było ich o 12 więcej. Zmarło kolejnych 541 osób. Łączna liczba zmarłych w tym regionie wzrosła do 5402.

Na konferencji prasowej w siedzibie Obrony Cywilnej w Rzymie nadzwyczajny komisarz ds. epidemii Domenico Arcuri oświadczył, że „to jest kryzys światowy, w którym potrzebna jest współpraca, bez egoizmu i partykularnych interesów”.

„Dane, które do nas napływają z Włoch, ale także z innych miejsc na świecie, mówią nam, jak globalny i jak rozległy jest ten kryzys sanitarny” – powiedział Domenico Arcuri.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl