Włochy. Po interwencji PAP Ansa usunęła sformułowanie „polski obóz zagłady”

Po interwencji PAP włoska agencja prasowa Ansa usunęła ze swej poniedziałkowej depeszy sformułowanie „polski obóz zagłady” w odniesieniu do hitlerowskiego obozu Auschwitz. „Polski” zmieniono na „nazistowski”.

Błąd pojawił się wieczorem w zapowiedzi prezentacji filmu dokumentalnego na temat podróży młodzieży ze szkoły średniej z okolic Bolonii na teren obozu. Projekcja odbędzie się w Izbie Deputowanych Włoch z udziałem jej przewodniczącej Laury Boldrini.

Prezentację zapowiedziano na 23 stycznia, czyli na cztery dni przed Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

Autorami filmu są Francesco Conversano i Nene Grignaffini.

Przeciwko sformułowaniom „polski obóz” w mediach zawsze ostro protestuje Ambasada RP we Włoszech. Także po tym kolejnym przypadku ambasador Tomasz Orłowski w rozmowie z PAP zapowiedział, że zwróci się do włoskiej agencji prasowej. Poinformował jednocześnie, że we wtorek ma zaplanowane spotkania z przedstawicielami klubów parlamentarnych Izby i im także zwróci uwagę na tę kwestię.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl