Toruń: zakończyło się spotkanie Kół i Biur Przyjaciół Radia Maryja

W niedzielę w Toruniu zakończyło się trzydniowe spotkanie Kół i Biur Przyjaciół Radia Maryja. W programie spotkania znalazły się: wspólna modlitwa, rozmowy i poznawanie dzieł wyrosłych przy toruńskiej rozgłośni. Na konferencji z uczestnikami spotykanie podsumował Dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Na co dzień koła i biura przyjaciół są ważnym wsparciem w duchowym wzrastaniu rodziny Radia Maryja. To także pomoc organizacyjna wielu wydarzeń – podkreśla Jadwiga Jarmińska – opiekun terenowego biura Radia Maryja w Nowym Tomyślu.

– Organizujemy spotkania i pielgrzymki. Priorytetem jest najważniejsza pielgrzymka: 10 lipca na Jasną Górę. Angażujemy się oczywiście rocznice powstania Radia Maryja, teraz będzie już 25. Ponadto organizujemy jeszcze inne spotkania modlitewne i zamawiamy Msze św., by po prostu tą modlitwą otoczyć ojców i pracowników Radia Maryja oraz TV Trwam – wskazuje Jadwiga Jarmińska.

Spotkanie to możliwość nie tylko poznania się wzajemnie, ale także dzielenia się doświadczeniami – mówi Barbara Łazowska z koło przyjaciół Radia Maryja w Milanówku.

– Jeśli chodzi o spotkania w Rodzinie Radia Maryja – bo to jest autentycznie w „Rodzinie” Radia Maryja – mamy możliwość poznania bezpośrednio ojców w nim posługujących oraz ojca Dyrektora i jego życie przy okazji. Mamy też ogromnie dużo świadectw, które przez poszczególnych uczestników zostały nam przekazane – zaznacza Barbara Łazowska.

W niedzielę członkowie biur i kół przyjaciół Radia Maryja spotkali się z Założycielem i Dyrektorem rozgłośni o. Tadeuszem Rydzykiem CSsR.

Centralnym puntem ostatniego dnia spotkania była Msza św. w świątynia pw. Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl