fot. twitter.com

Toruń: W WSKSiM zakończyła się konferencja naukowa „Współczesne wyzwania polityki gospodarczej”

W murach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zakończyła się konferencja naukowa poświęcona polityce gospodarczej. Wydarzenie zainaugurowało rozdanie dyplomów studentom studiów podyplomowych. Toruńska uczelnia kształci specjalistów m.in. z dziedziny ekonomii.

 

Rektor założyciel uczelni o. dr. Tadeusz Rydzyk CSsR przypomniał, że mimo wielu trudności udało się uruchomić ten kierunek studiów podyplomowych.

Komisja Akredytacyjna, kiedy uczelnia wystąpiła o możliwość prowadzenia kierunku ekonomia, zapytała: a po co to wam? Odpowiedziałem, że nawet Pan Jezus interesował się pieniędzmi, powiedział do ucznia idź złowisz rybę i otwórz jej pyszczek, i co tam miała – pieniądz; co cesarskiego dajcie cesarzowi a co boskiego Bogu – mówił o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Konferencja zgromadziła szereg ekspertów. Referat wygłosił m.in. prof. Feliks Grądalski ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Swój wykład zatytułował „Bezpieczeństwo i stabilność – wyzwania współczesności i przyszłości”. Prelegent mówił o systemie podatkowym.

Struktura systemu podatkowego musi odpowiadać sytuacji społeczno-gospodarczej danego kraju w określonym miejscu i czasie historycznym. Nie inaczej jest dzisiaj, system podatkowy musi być szyty jak garnitur – na miarę warunków poziomu rozwoju i strategicznych celów danego kraju – podkreślił profesor.

Konferencja naukowa w toruńskiej uczelni odbywała się pod hasłem „Współczesne wyzwania polityki gospodarczej”. Współorganizatorem wydarzenia był Narodowy Bank Polski.

RIRM

drukuj