fot. pixabay.com

Tańszy gaz dla przedsiębiorców

Premier Mateusz Morawiecki wyraził przekonanie, że wszyscy przedsiębiorcy będą mogli wkrótce liczyć na niższe ceny gazu. Dodał, iż decyzja zależy od firm, które sprzedają błękitne paliwo.

Szef rządu był pytany w poniedziałek na konferencji prasowej, czy niższe ceny surowca obejmą też inne branże niż piekarnicza, która od 1 kwietnia ma płacić stawki takie same jak gospodarstwa domowe.

Mateusz Morawiecki zwrócił uwagę, że udało się zabezpieczyć odpowiednie ilości węgla oraz gazu, a podaż tych surowców jest obecnie na wystarczającym poziomie.

Premier zauważył, iż ceny na międzynarodowych giełdach są już kilka razy niższe niż w szczycie, kiedy sięgały nawet 350 euro za MWh.

– Nowe propozycje cenowe powinny wkrótce trafić do przedsiębiorców. W weekend byłem w kontakcie z kierownictwem dużych firm, które się tym trudnią i produkują nawozy, ale także z tymi, którzy dostarczają gaz dla firm, a zatem mogę przekazać najbardziej aktualne informacje, że jest intencja, aby kierować coraz niższe ceny do przedsiębiorców – mówił premier Mateusz Morawiecki.

W ubiegłym tygodniu rząd zapowiedział zamrożenie cen gazu dla piekarni i cukierni od 1 kwietnia do końca tego roku na poziomie 200 zł i 17 gr za megawatogodzinę.

Z rozwiązania według wyliczeń władz ma skorzystać ok. 2 700 firm.

RIRM

drukuj