fot. PAP/Marcin Kmieciński

Szkoła bez ideologii

Będziemy piętnować i likwidować terror poprawności politycznej – mówił w Sejmie dr Tomasz Rzymkowski, wiceminister edukacji i nauki. Była to odpowiedź na zarzuty, jakie stawia ministerstwu Koalicja Obywatelska.

W kwietniu przez władze miasta Łodzi zawieszony został Dariusz Jakóbek, dyrektor jednego z liceów. Zakazał on uczniom używania w aplikacji do nauki zdalnej czerwonej błyskawicy – symbolu tzw. strajku kobiet. Władze miasta twierdziły, że działały na prośbę jednej z uczennic, która miała być ukarana dyscyplinarnie za nieprzestrzeganie regulaminu. Teraz zabieg, który miał charakter wychowawczy, wykorzystuje Koalicja Obywatelska. Krystyna Szumilas, poseł KO, mówiła, że szkoły za rządów Prawa i Sprawiedliwości są ideologizowane.

– Ci, którzy się z Wami nie zgadzają, są karani. Natomiast bezkarna jest pani kurator małopolska i kurator łódzki, bo to są Wasi polityczni żołnierze – oceniła poseł Krystyna Szumilas.

W odpowiedzi dr Tomasz Rzymkowski, wiceminister edukacji i nauki, stwierdził, że nie ma zastrzeżeń do publicznych wypowiedzi kurator Barbary Nowak. Stanął również w obronie dyrektora Dariusza Jakóbka. Tłumaczył, że doszło do przekroczenia uprawnień przez władze Łodzi.

– W tej sytuacji doszło przede wszystkim do terroru poprawności politycznej. Pani poseł, „nie odwracajcie kota ogonem”, to Wy próbujecie wprowadzić terror poprawności politycznej – powiedział dr Tomasz Rzymkowski.

Wiceminister dodał, że na stronie łódzkiego Urzędu Miasta pojawiły się kłamstwa i oszczerstwa wobec ministra edukacji i nauki, a także dyrektora Dariusza Jakóbka. Poinformował, że sprawą prześladowań nauczycieli zajmuje się prokuratura.

– Dopóki rządzi Prawo i Sprawiedliwość szkoła ma być apolityczna, a terror poprawności politycznej – który punktowo stosujecie tam, gdzie macie władzę – będziemy piętnować i likwidować – poinformował wiceszef resortu edukacji i nauki.

Ministerstwo Edukacji i Nauki zapowiedziało, że będzie bronić przed prześladowaniem politycznym dobrych polskich nauczycieli.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl