fot. PAP/Leszek Szymański

Szef BBN: Prezydent zwołał naradę ws. sytuacji na Ukrainie i rozszerzenia NATO

Prezydent Andrzej Duda zwołał na dziś naradę z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i ministrów w sprawie sytuacji na Ukrainie, polskiego wsparcia oraz współpracy sojuszniczej, w tym akcesji Szwecji i Finlandii do NATO – poinformował szef BBN, Paweł Soloch.

„Na dziś wieczór, po powrocie z ćwiczenia wojskowego Defender Europe, Prezydent Andrzej Duda zwołał naradę z udziałem premiera i ministrów ws. sytuacji na Ukrainie, polskiego wsparcia oraz współpracy sojuszniczej, w tym akcesji Szwecji i Finlandii do NATO” – poinformował na Twitterze Paweł Soloch.

Sekretarz generalny NATO, Jens Stoltenberg, poinformował w środę, że Finlandia i Szwecja złożyły wnioski o dołączenie do Sojuszu Północnoatlantyckiego [czytaj więcej].

„Ze strony Polski mogę jasno i klarownie zadeklarować, że Polska wyrazi zgodę na przyjęcie Finlandii i Szwecji w możliwie szybkim terminie. Gdy tylko rozpoczną się właściwe procedury zostanie skierowany wniosek do polskiego Sejmu, aby wyrazić zgodę na wejście Finlandii i Szwecji do Sojuszu Północnoatlantyckiego” – powiedział w środę rzecznik rządu, Piotr Müller.

Prezydent Andrzej Duda będzie dziś obserwował współdziałanie wojsk z Polski, Stanów Zjednoczonych, Francji oraz Szwecji w ramach ćwiczenia Defender Europe 2022. Ćwiczenia odbędą się w okolicach Nowogrodu koło Łomży. Pododdziały będą ćwiczyć forsowanie rzeki Narew. Prezydent weźmie też udział w nieformalnym spotkaniu z żołnierzami. Ćwiczenia będzie obserwował również mister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl