fot. twitter.com

Trudna sytuacja Syryjczyków

Mimo wielu deklaracji mówiących o zakończeniu wojny, sytuacja w Syrii nadal jest dramatyczna. W Aleppo trwają bombardowania. Giną niewinni ludzie, wśród nich dzieci.

Trwająca od 2011 roku wojna domowa w Syrii doszczętnie zniszczyła wiele miast. Dramatyczna sytuacja panuje w Aleppo. Każdego dnia mieszkańcy przeżywają tragedię.

– Brakuje żywności, brakuje leków – mówi Krystian Ciempka z Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Mimo deklaracji mówiących o zakończeniu konfliktu, wciąż dochodzi do bombardowań. Giną niewinni ludzie wśród nich dzieci.

– Nadal spadają bomby na to miasto, giną ludzie. Ostatnio zginęło osiem osób, w tym troje dzieci – dodaje Krystian Ciempka.

Turcja w dalszym ciągu wspiera i dozbraja dżihadystów. Syryjscy biskupi są zawiedzeni postawą Europy, która nadal utrzymuje embargo i wspiera tzw. umiarkowanych rebeliantów.

– Widzimy, że Europa na oślep podąża za wielkimi mocarstwami, które demonizują syryjski rząd. Walcząc z rządem, walczą też z syryjskim społeczeństwem. Wielokrotnie Europa obiecywała, że sankcje zostaną zniesione, ale nigdy tego nie uczyniła. Wręcz przeciwnie, teraz sankcje są jeszcze surowsze – podkreślił ks. bp Abou Khazen, wikariusz apostolski Aleppo obrządku łacińskiego.

Syria wciąż potrzebuje naszej modlitwy i wsparcia finansowego. Ponad 11 milionów ludzi czeka na pomoc humanitarną.

TV Trwam News/RIRM

drukuj