fot. PAP/Grzegorz Momot

22 poszkodowanych podczas burzy w Tatrach nadal w szpitalach

W małopolskich szpitalach nadal przebywają 22 osoby poszkodowane podczas czwartkowej burzy w Tatrach – poinformowała we wtorek rzeczniczka prasowa wojewody małopolskiego Joanna Paździo.

Cztery poszkodowane osoby przebywają w Szpitalu im. Rydygiera w Krakowie. Również czwórka poszkodowanych przebywa w szpitalu im. Jana Pawła II w Nowym Targu. Troje rannych leży na oddziale Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie oraz troje dzieci w Klinice w Prokocimiu. Ośmiu poszkodowanych podczas czwartkowej burzy znajduje się w szpitalu im. Chałubińskiego w Zakopanem.

Poszkodowani mają poparzenia ciała spowodowane wyładowaniami atmosferycznymi oraz obrażenia i urazy powstałe w wyniku upadku bądź uderzeń odłamkami skał. Tuż po zdarzeniu część z tych osób była operowana.

Podczas czwartkowej burzy w Tatrach zostało poszkodowanych niemal 150 turystów przebywających w okolicach Giewontu i Czerwonych Wierchów. Gwałtowne wyładowania atmosferyczne spowodowały śmierć czterech osób, w tym dwojga dzieci. Kolejny czeski turysta zmarł od rażenia piorunem w słowackiej części Tatr.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl