fot. flickr.com

Turcja zabiła 200 kurdyjskich bojowników?

Turecka armia twierdzi, że około 200 kurdyjskich bojowników zginęło ostatniej nocy w nalotach tureckich sił powietrznych na północy Syrii. Samoloty zaatakowały obszary niedawno opanowane przez kurdyjskie milicje Ludowych Jednostek Samoobrony.

Przeprowadzono 26 ataków z powietrza na 18 celów kurdyjskich. Zniszczono dziewięć budynków, opancerzony pojazd i cztery inne pojazdy należące do Kurdów.

Jak poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka, do nalotów doszło w rejonie trzech miejscowości na północny wschód od Aleppo. Według tej organizacji, samoloty zaatakowały cele koalicji arabsko-kurdyjskiej walczącej z samozwańczym Państwem Islamskim. Informuje ona również, że bilans ofiar jest dużo niższy niż podała turecka armia. W rzeczywistości miało zginąć 11 osób, a kilkadziesiąt odnieść rany.

Kurdyjska milicja zaatakowana nalotami uważana jest przez władze w Ankarze za organizację terrorystyczną. Stany Zjednoczone natomiast udzielają jej poparcia, widząc w niej poważną siłę zwalczającą dżihadystów z ISIS.


TV Trwam News/RIRM

drukuj