Jutro wybory parlamentarne na Litwie

Liczymy na to, że podwoimy wynik wyborczy sprzed czterech lat i wprowadzimy kilkunastu posłów do parlamentu – mówi Waldemar Tomaszewski, przewodniczący Akcji Wyborczej Polaków na Litwie – Związku Chrześcijańskich Rodzin.

Wybory do parlamentu na Litwie odbędą się jutro. Weźmie w nich udział 16 Partii. Swój udział zgłosiło ponad 150 litewskich Polaków z różnych opcji politycznych.

Realne szanse na mandat mają tylko kandydaci z listy Akcji Wyborczej Polaków na Litwie – Związek Chrześcijańskich Rodzin.

Szef Partii Waldemar Tomaszewski ocenia, że jego partia ma spore szanse na dobry wynik.

– Nasi przedstawiciele przez wszystkie te lata pracowali uczciwie, sumiennie, mają reputację ludzi pracujących dla każdego wyborcy. Zatem sądząc po spotkaniach wyborczych – szanse są wielkie, żeby co najmniej powtórzyć ten sukces, który osiągnęliśmy poprzednio 4 lata temu – czyli wprowadzić do parlamentu swych posłów i mieć własny klub parlamentarny. Oczywiście życie nie stoi na miejscu, tak więc liczymy, że ten wynik nawet podwoimy. Wprowadzenie kilkunastu swoich posłów do parlamentu to całkiem realny wynik – powiedział Waldemar Tomaszewski.

Podstawowe założenia programu wyborczego ugrupowania, to: reforma administracyjna i, polityka prorodzinna, podwyżka emerytur czy zmiany w systemie finansowania oświaty.

W ostatnich sondażach przedwyborczych przodują trzy partie: Litewska Partia Socjaldemokratyczna, Litewski Związek Rolników i Zielonych i konserwatywny Związek Ojczyzny-Litewscy Chrześcijańscy Demokraci.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl