PAP/EPA

Federacja Rosyjska nie ustaje w atakach wymierzonych w Ukrainę

Rosja cały czas prowadzi ataki na Ukrainę. Kreml chce zyskać przewagę, w czasie kiedy Kijów oczekuje na dostawy broni z Zachodu.

Rosja chce utrzymać tempo ofensywy, a do tego – jak wskazał minister obrony Federacji Rosyjskiej, Siergiej Szojgu – potrzebuje więcej sprzętu.

– Centralne władze dowodzenia wojskowego prowadzą ukierunkowane prace w tym kierunku. Podpisano kontrakty państwowe z przedsiębiorstwami przemysłowymi, biorąc pod uwagę ich pełne możliwości maksymalnego skrócenia czasu produkcji broni i sprzętu wojskowego – mówił Siergiej Szojgu.

Na wsparcie czeka również Ukraina.

– Spotkałem się z premierem Denysem Szmyhalem, aby omówić szczegóły dotyczące dostaw broni i amunicji, a także naszej współpracy z partnerami. Premier poinformował mnie o stanie negocjacji i realizacji decyzji – powiedział prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, w filmie zamieszczonym na platformie X.

Sytuacja na froncie jest trudna.

 

– Jeśli zdobędziemy broń dalekiego zasięgu, nasi przywódcy odetną siły rosyjskie od logistyki i zaopatrzenia, a my będziemy mogli uderzyć w stanowiska ich komandosów – oznajmił jeden z ukraińskich żołnierzy.

Jak poinformował Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy, żołnierze w ciągu ostatniej doby odparli ataki m.in. w okolicach obwodu ługańskiego oraz donieckiego.

W sumie w ciągu ostatniej doby doszło do 122 starć. Siły rosyjskie przypuściły 8 ataków rakietowych i 61 lotniczych, a także 129 razy ostrzelały siły ukraińskie i miasta” – wskazał Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

W rosyjskim ataku rakietowym na Odessę zginęły trzy osoby. Uszkodzona została infrastruktura cywilna. Wojska Władimira Putina ostrzelały również obwody na wschodzie Ukrainy. Pociski nakierowane zostały m.in. na dom jednorodzinny oraz samochody.

„W wyniku ostrzału zginęli znajdujący się w samochodzie cywile: mężczyzna i kobieta. Wybuchły także trzy inne samochody, które znajdowały się w pobliżu – ranni zostali 77-letni mężczyzna i 74-letnia kobieta” – poinformował Ołeh Syniehubow, szef władz obwodowych.

Rosyjskie media tymczasem poinformowały, że siły ukraińskie ostrzelały obiekty wojskowe znajdujące się na Krymie okupowanym przez Rosję.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl