fot. PAP/EPA

Sudan: 19 osób zginęło, a 106 zostało rannych w wyniku ostrzału artyleryjskiego na targu w Chartumie

19 osób zginęło, a 106 zostało rannych w środę od ostrzału artyleryjskiego na targu w Chartumie – podał Sudański Związek Lekarzy. Organizacja twierdzi, że sześć pocisków artyleryjskich, które spadły na ubogą część miasta, odpalono z dzielnicy al-Szajara, jednej z niewielu kontrolowanych przez regularną armię.

Sudański Związek Lekarzy podkreślił, że w dzielnicy Majo nie ma żadnych wojskowych instalacji.

„Mamy coraz więcej przypadków rannych, nieliczny personel z ogromnym trudem radzi sobie z obciążeniem, wzywamy do pomocy wszystkich lekarzy i pielęgniarzy, jacy mieszkają w pobliżu” – oświadczyli lekarze cytowani przez portal dziennika „The Guardian”.

Po ostrzale 36 rannych miało wymagać operacji chirurgicznych.

Portal arabskiej telewizji Al Mayadeen zauważył, że do ostrzału targu doszło dzień po tym, jak szef regularnej sudańskiej armii walczącej z rywalizującymi z nią Siłami Szybkiego Reagowania zapowiedział wycofanie się z rokowań pokojowych organizowanych przez USA i Arabię Saudyjską. Z jego szacunków wynika, że w trwających od połowy kwietnia starciach rywalizujących sudańskich frakcji zginęły dotąd blisko 2 tys. ludzi.

Ludność cywilna stara się uciekać ze strefy konfliktu: ONZ ocenia, że do października z Sudanu może uciec milion ludzi. Dotychczas kraj opuściło 350 tysięcy, a ponad milion stał się przesiedleńcami wewnętrznymi.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl