fot. pixabay.com

W maju każdego dnia w Iranie wieszano co najmniej cztery osoby

W maju w Iranie każdego dnia wykonywano co najmniej cztery egzekucje przez powieszenie – podała w czwartek mieszcząca się w Norwegii organizacja Iran Human Rights (IHR). W sumie w ubiegłym miesiącu stracono 142 osoby.

W sumie w ubiegłym miesiącu w Iranie powieszono 142 osoby. Od początku roku stracono łącznie 307 osób, co oznacza wzrost o 75 procent – zauważył portal dziennika „The National”.

„Celem Republiki Islamskiej jest takie intensyfikowanie egzekucji, żeby wywołać w społeczeństwie strach, zapobiec protestom i zapewnić sobie dalsze rządy” – powiedział dyrektor IHR, Mahmood Amiry-Moghaddam.

„Jeżeli społeczność międzynarodowa nie zdobędzie się na silniejszą reakcję wobec tej fali egzekucji, kolejne setki ludzi padną ofiarami w nadchodzących miesiącach” – zwrócił uwagę.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl