fot. PAP/Łukasz Gągulski

Streetbus wyrusza na ulice Krakowa, by pomagać bezdomnym

W piątek streetbus wyrusza na ulice Krakowa, aby pomagać bezdomnym. Potrzebujący otrzymają w pojeździe ciepłą herbatę, kanapkę, podstawową pomoc medyczną. Bus zawiezie ich także na noc do ogrzewalni.

„To kolejna taka akcja. Nie chcemy, aby ktokolwiek pozostał bez wsparcia” – powiedział Witold Kramarz, dyrektor krakowskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Zimą pojazd ma kursować codziennie, także w weekendy. Ma odwozić osoby bezdomne do ogrzewalni. Wieczorami będzie miał postoje kolejno w rejonie: Muzeum Narodowego, Tauron Areny Kraków i przystanku Podgórze SKA.

Dyrektor MOPS zaapelował do mieszkańców o kontakt z MOPS lub strażą miejską, jeżeli zobaczą kogoś, kto może potrzebować pomocy z powodu zimowej aury.

Jak zauważył, zimą w Krakowie jest więcej bezdomnych. Jest to związane z napływem takich osób z innych miast i miejscowości.

„Nie wszystkie gminy w pełni realizują swoje ustawowe zadania, dlatego bezdomni szukają pomocy, noclegu, posiłku w dużych miastach” – powiedział Witold Kramarz.

Według tegorocznych szacunków Urzędu Miasta w Krakowie w ciągu roku przebywa ok. 2,3 tys. osób bezdomnych.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl