fot. flickr.com

Strażacy z KW PSP w Warszawie oddali ponad 17 litrów krwi

Strażacy z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie oddali ponad 17 litrów krwi podczas akcji honorowego krwiodawstwa. Do punktu poboru w „krwiobusie” zgłosiło się 50 osób, a zakwalifikowano 38, które mogły oddać krew.

Jak przekazała KW PSP w Warszawie, we wtorek w siedzibie komendy odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa organizowana przez klub Jednostka Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Wojewódzkiej PSP w Warszawie. Do punktu poboru w „krwiobusie” zgłosiło się 50 chętnych, a zakwalifikowało się 38 strażaków, którzy oddali w sumie 17 100 ml krwi.

Podczas inauguracji akcji krwiodawstwa wręczono także okolicznościowe podziękowania strażakom, którzy ratując ludzkie życie, oddali szpik kostny osobom potrzebującym. Wyróżnienia odebrało siedmiu strażaków.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl