Niemcy. Gwałtowna burza nad Berlinem – 180 interwencji strażaków

Po południu nad Berlinem przeszła gwałtowna burza. Ulewny deszcz spowodował podtopienia piwnic i ulic. Wyrwane przez wiatr drzewa zakłóciły komunikację miejską. Straż pożarna interweniowała w ciągu półtorej godziny 180 razy.

Straż pożarna miała pełne ręce roboty przede wszystkim w północnej i wschodniej części miasta. Dwie linie szybkiej kolei miejskiej – S2 i S8 przestały kursować ze względu na gałęzie blokujące tory. Na jednej ze stacji metra woda zalała peron. Utrudnienia wystąpiły także w ruchu tramwajów.

Kierownictwo drugoligowego klubu piłkarskiego 1.FC Union Berlin zmuszone było przerwać po 13 minutach mecz towarzyski z drużyną z Anglii, gdyż murawa nie nadawała się do gry.

Burze dały się we znaki także mieszkańcom Brandenburgii.

Pod koniec czerwca burza sparaliżowała na 24 godziny życie w Berlinie. Wtedy służby miejskie musiały interweniować 1750 razy.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl