Strażacy walczą o podwyżki

W tym tygodniu dojdzie do kolejnych rozmów Prezydium Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ „Solidarność” z szefową resortu spraw wewnętrznych Teresą Piotrowską.

Strażacy domagają się podwyżki wynagrodzeń i zwiększenia budżetów Komend Państwowej Straży Pożarnej. Prowadzą zatem ogólnopolską akcję strajkową.

Podczas ostatniego spotkania w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych nie zapadły szczegółowe ustalenia; jest to jednak początek rozmów – mówi Robert Osmycki, przewodniczący Krajowej Sekcji Pożarnictwa  NSZZ „Solidarność”.

Są propozycje rozwiązań naszych problemów. Nie mówię, że nas czy mnie jako rozmówcę one satysfakcjonują. Na spotkaniu 9 kwietnia wraz z panią minister przekażemy te informacje kolegom. Oni zdecydują czy jest to rzecz, która będzie satysfakcjonująca – dodaje Robert Osmycki.

Związkowcy szacują, że komendantom Państwowej Straży Pożarnej może zabraknąć pod koniec roku ok. 20 mln zł.

Protest kroczący, polegający na oflagowaniu jednostek strażniczo-gaśniczych, trwa w czterech województwach: zachodniopomorskim, lubuskim, opolski i podkarpackim.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl