fot. Piotr Krupa

Stara Miłosna: Msza św. w intencji śp. prof. Jana Szyszko

W Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłosnej sprawowana była Msza św. w intencji śp. prof. Jana Szyszko w dniu jego imienin. Przewodniczył jej i homilię wygłosił ks. bp Antoni Pacyfik Dydycz, biskup senior diecezji drohiczyńskiej.

Na modlitwie zgromadziła się rodzina, przyjaciele, uczniowie oraz współpracownicy śp. prof. Jana Szyszko. We Mszy św. uczestniczyli też m.in. minister środowiska Michał Woś i dyrektor generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny. Licznie zgromadzili się też przedstawiciele leśników i myśliwych z całej Polski.

Po Eucharystii na cmentarzu parafialnym ks. bp. Antoni Pacyfik Dydycz poświecił pomnika nagrobny byłego ministra środowiska. Na tablicy nagrobnej wyryto napis: „śp. Prof. dr hab. Jan Feliks Szyszko, ur. 19 IV 1944 – zm. 9 X 2019. Leśnik, naukowiec, nauczyciel akademicki, polityk”. Złotymi literami zapisano także fragment Psalmu 1: „Jest on jak drzewa zasadzone nad płynącą wodą, które wydaje owoc w swoim czasie, a liście jego nie więdną; co czyni, pomyślnie wypada”.

Piotr Krupa/radiomaryja.pl


[GALERIA] – fot. Piotr Krupa

drukuj

Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl