PAP/EPA

Spotkanie Viktora Orbana z Marine Le Pen

Marine Le Pen, przewodnicząca francuskiego Zjednoczenia Narodowego, wspólnie z premierem Węgier Viktorem Orbanem skrytykowała Komisję Europejską za działanie poza traktatami.

Na wspólnej konferencji prasowej premier Węgier Viktor Orban oraz Marine Le Pen, przewodnicząca francuskiego Zjednoczenia Narodowego, skrytykowali Unię i Komisje Europejską. Powodem były groźby i kary stosowane wobec Polski i Węgier.

– Ideologiczna presja osiągnęła poziom, jakiego nigdy wcześniej nie widziano. Promocja migracji i otwartego społeczeństwa osiągnęła poziom, jakiego nigdy wcześniej nie widziano. I zamiast być strażnikiem traktatów, Komisja Europejska stała się centrum ideologicznym – ocenił Viktor Orban, premier Węgier.

Marine Le Pen podkreślała, że jej ugrupowanie zawsze broniło zarówno Węgier, jak i Polski na arenie międzynarodowej, wskazując, że oba kraje bronią suwerenności i wolności narodów.

– Unia Europejska nie jest już organizacją międzynarodową. Zaczynała jako organizacja federalistyczna, ale potem stała się scentralizowaną potęgą z Brukseli, upojoną własnym istnieniem, swoją potęgą i wszechmocą. UE coraz bardziej myśli o sobie jako o całym scentralizowanym państwie – powiedziała przewodnicząca Zjednoczenia Narodowego.

W lipcu br. 16 europejskich partii, w tym Fidesz Viktora Orbana, Zjednoczenie Narodowe Marine Le Pen i rządzące w Polsce Prawo i Sprawiedliwość, podpisało deklarację przeciwko większej integracji UE oraz wezwało do reform.

 

TV Trwam News

drukuj