fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] Prof. M. Piotrowski: Viktor Orban wie, że po wyborach potrzebna będzie trzecia siła w PE

Viktor Orban działa tak, aby (…) zwiększyć swoją popularność na Węgrzech i wybrać dużą liczbę europosłów, co pozwoli mu po wyborach na bycie rozgrywającym w Parlamencie Europejskimpowiedział na antenie Radia Maryja w piątkowym wydaniu audycji „Aktualności dnia” europoseł Mirosław Piotrowski.

Po ostatnich działaniach władz na Węgrzech – kampania plakatowa, w której przewodniczący KE Jean-Claude Juncker i amerykański finansista George Soros są oskarżani o działania na rzecz sprowadzenia do Europy milionów imigrantów oraz przeniesienie Uniwersytetu Środkowoeuropejskiego z Budapesztu do Wiednia – szef Europejskiej Partii Ludowej w PE Manfred Weber poinformował, że możliwe jest wykluczenie Fideszu z EPL.

Zdaniem prof. Mirosława Piotrowskiego, „Viktor Orban wie, że po wyborach potrzebna będzie trzecia siła w PE”.

– Według poważnych symulacji, Europejska Parta Ludowa, która jest największą grupą w PE, może tej większości po wyborach już nie mieć. W związku z tym, będzie potrzebna budowa trzeciej siły politycznej – mówił.

Wszystko wskazuje na to, że Viktor Orban po prostu dąży do tego, aby go wyrzucono z EPL – stwierdził europoseł.

– Viktor Orban działa tak, aby (…) zwiększyć swoją popularność na Węgrzech i wybrać dużą liczbę europosłów, co pozwoli mu po wyborach na bycie rozgrywającym, gdyż do stworzenia większości w PE potrzebna będzie trzecia siła – wskazał polityk.

W tej kwestii ściga się o to z Emmanuelem Macronem – dodał.

– Szkoda, że polscy politycy tego nie rozumieją. Premier Mateusz Morawiecki w ostatnim wywiadzie, który czytałem, przymilał się do EPL, mówiąc, że nie wyobraża sobie współpracy z siłami antyunijnymi. Idzie w całkiem odwrotnym kierunku. Polski premier powinien się uczyć od Viktora Orbana, który jest bardzo sprytnym graczem na arenie unijnej – powiedział Mirosław Piotrowski.

Całą rozmowę z prof. Mirosławem Piotrowskim w piątkowym wydaniu „Aktualności dnia” można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl