V. Orban na spotkaniu z Tuskiem wezwał do zmiany polityki imigracyjnej

Premier Węgier Viktor Orban na spotkaniu z szefem Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem w Budapeszcie wezwał do zmiany polityki imigracyjnej Unii Europejskiej – oznajmił szef biura prasowego węgierskiego premiera Bertalan Havasi.

Orban wyraził przekonanie, że w przyszłości będzie potrzebna polityka imigracyjna koncentrująca się na samoobronie.

Spotkanie – według węgierskiej agencji MTI – dotyczyło przede wszystkim przygotowań do bratysławskiego szczytu UE oraz kryzysu imigracyjnego.

Tusk odwiedza w tym tygodniu unijne stolice w ramach konsultacji przed piątkowym nieformalnym szczytem UE w Bratysławie. We wtorek rano spotkał się w Warszawie z premier Beatą Szydło, której towarzyszył m.in. szef MSZ Witold Waszczykowski.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl