Nieznane zdjęcie ze Smoleńska

Nieznane dotąd zdjęcie ze Smoleńska w dniu, w którym doszło do katastrofy rządowej maszyny opublikował dziś tygodnik „wSieci”.

Na fotografii wykonanej wieczorem widoczni są dwaj premierzy: Polski – Donald Tusk i Rosji – Władimir Putin, który obecnie jest prezydentem FR. Ich miny świadczą o tym, że są w znakomitych humorach.

Obrazy ze spotkania – jakie dotychczas znaliśmy – pokazywały premierów w pozach żałobnych. Poseł Jan Dziedziczak podkreśla, że okładka tygodnika pokazuje to, o czym wiedziało dużo osób obserwujących zachowanie premiera Donalda Tuska, jego współpracowników, a także prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Prezydent Komorowski i premier Tusk, oczekując na trzecią turę przylotu trumien osób poległych w Smoleńsku, najwyraźniej opowiadali sobie dowcipy. W każdym bądź razie zaśmiewali się, oczekując na zwłoki. Dobrze, żeby naród dowiedział się, jak było naprawdę i zobaczył tą cyniczną grę – zwrócił uwagę poseł Jan Dziedziczak.

Senator Beata Gosiewska, wdowa po wicepremierze Przemysławie Gosiewskim podkreśla, że to zdjęcie jej nie zaskoczyło: Po 3,5-letniej analizie zachowania premiera tak sobie to wyobrażałam, biorąc pod uwagę to, co widzieliśmy po przylocie trumien z ciałami ofiar do Polski.

– Premier, obecny prezydent i minister spraw zagranicznych dowcipkowali sobie, byli rozbawieni wtedy, kiedy my byliśmy zdruzgotani. Wiele osób, które widziały najwyższych dostojników PO w podobny sposób relacjonowało to, że z trudem ukrywali swoją radość. Jednak niektórzy w mediach cynicznie mówili, że płakali, jak zobaczyli listę pasażerów – dodała Beata Gosiewska.

Warto przypomnieć, że cały czas nie poznaliśmy szczegółów rozmowy, jaka tego wieczoru miała miejsce w Smoleńsku miedzy premierami Polski i Rosji.

pMagazineReleaseGetCover,74

RIRM

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl