twitter.com/MRiPS_GOV_PL

W MRiPS wręczono nagrody w konkursie Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 

Minister rodziny i polityki społecznej, Marlena Maląg, podczas przyznawania certyfikatu Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2021  wskazała, że podmioty ekonomii społecznej odgrywają wielką rolę w czasie pandemii, a także w ogóle w życiu publicznym.

W Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej po raz czwarty wręczono nagrody w konkursie Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej. Wyróżnienie jest przyznawane podmiotom, które z powodzeniem łączą działalność ekonomiczną ze społecznym zaangażowaniem.

W swoim wystąpieniu minister Marlena Maląg mówiła o znaczeniu podmiotów ekonomii społecznej.

– Podmioty ekonomii społecznej przede wszystkim wychodzą naprzeciw człowiekowi. Z jednej strony biznes, rachunek ekonomiczny, ale z drugiej strony wyciągnięcie ręki do ludzi potrzebujących pomocy. Państwo staracie się to robić każdego dnia na jak najwyższym poziomie – podkreśliła minister Marlena Maląg.

Szefowa resortu polityki społecznej poinformowała, że w sumie w trzech poprzednich edycjach nagrodzono już 226 podmiotów. W tegorocznej edycji znak jakości otrzymały 144 kolejne podmioty.

Konkurs o przyznanie certyfikatu Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2021 organizowany jest w ramach projektu „System certyfikacji znakami jakości dla podmiotów ekonomii społecznej i jednostek samorządu terytorialnego”.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl