fot. gov.pl

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przygotowało konkurs promujący, którego celem jest promocja wspólnoty rodzinnej

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej ogłosiło konkurs „Po pierwsze rodzina”. W jego ramach Instytut Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie oraz Fundacja Mamy Taty realizują wspólny projekt „Rodzina na Antenie”. Celem ministerialnych działań jest promocja wspólnoty rodzinnej w środkach masowego przekazu.

Rodzina to przede wszystkim inwestycja. Inwestycja w przyszłość dzieci, ale także i Polskę. Celem wsparcia tej wspólnoty rząd realizuje wiele programów. To m.in. program „Rodzina 500 plus”, „Dobry Start” czy „Maluch Plus”. Na uwagę zasługują liczne inicjatywy podejmowane przez organizacje pozarządowe.

– W Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej został ogłoszony konkurs „Po pierwsze rodzina”. Budżet całego konkursu to 8,5 mln zł dla organizacji pozarządowych, aby kreować markę rodziny – mówiła Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej.

Wspólny projekt pod nazwą „Rodzina na Antenie”, w ramach ministerialnego konkursu, realizują Instytut Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie oraz Fundacja Mamy i Taty.

– W rodzinie jest potencjał, którego nie ma nigdzie indziej. Chcemy właśnie poprzez nasz projekt, poprzez artykuły prasowe, programy telewizyjne, pokazywać, że o rodzinie należy mówić – powiedział prof. Michał Michalski, prezes Instytutu Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie.

Warto byśmy mogli zobaczyć, że jest ona instytucją niezastąpioną, dzięki której my sami możemy dobrze funkcjonować, a państwo ma szansę się rozwijać – podkreślił prezes Instytutu Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie, prof. Michał Michalski.

Projekt oparty jest na potrzebach społecznych, którym wychodzimy naprzeciw – wskazał prezes Fundacji Mamy i Taty, Marek Grabowski.

– Jako fundacja zawsze staraliśmy się znajdować wspólne mianowniki z ludźmi, dla których kwestie rodzinne są istotne. Myślę, że projekt, również dla nas, jest nie tylko doświadczeniem, ale również zdobywaniem nowej wiedzy – podsumował Marek Grabowski.

Fundacja Mamy i Taty uruchomiła serwis rodzinny. Można tam znaleźć nie tylko porady psychologów i ekspertów, ale także wiele informacji m.in. o tym, jak budować relacje w rodzinie.

TV Trwam News

drukuj