fot. pixabay.com

MRiPS: 59 projektów zostanie dofinansowanych w IV edycji konkursu „Po pierwsze rodzina!”

59 projektów prorodzinnych zostanie dofinansowanych w IV edycji konkursu „Po pierwsze rodzina!”. „Staramy się, by polityka rządów PiS była skierowana na rodzinę. To jeden z elementów, który uzupełnia naszą politykę prorodzinną” – powiedziała we wtorek w Łomiankach szefowa MRiPS Marlena Maląg.

Konkurs adresowany jest do organizacji społecznych, m.in. stowarzyszeń, fundacji, organizacji kościelnych. W tym roku organizacje pozarządowe, oprócz kampanii informacyjno-edukacyjnych, będą tworzyć także sieciowe kluby rodzinne. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przeznaczyło na ten cel łącznie 17 mln zł.

„To jest właśnie jeden z elementów, który uzupełnia naszą politykę prorodzinną. Rozpoczynamy pilotaże klubów mam, które są wyjątkowo dla nas ważne. W tym roku takie dofinansowanie otrzyma 11 podmiotów, ale takich pilotażowych klubów na terenie całej Polski powstanie 81” – powiedziała minister na wtorkowym spotkaniu z Klubem Mam w Łomiankach.

„Staramy się, aby polityka rządów PiS była skierowana na rodzinę, aby tworzyć dobry czas dla polskich rodzin. To m.in. wsparcie finansowe, poprzez programy (…), m.in. sztandarowy Rodzina 500 Plus, Rodzinny Kapitał Opiekuńczy – świadczenie, które funkcjonuje od zeszłego roku, czy dofinansowanie do opieki żłobkowej, a także Maluch Plus, program, którego nową edycję będziemy odsłaniać w przyszłym tygodniu” – zapowiedziała szefowa resortu.

Resort poinformował, że w dotychczasowych czterech edycjach konkursu „Po pierwsze Rodzina” dofinansowanych zostało 168 projektów na łączną kwotę 42 450 000 zł.

MRiPS zaznaczyło, że przyjęcie oferty do realizacji nie jest tożsame z ostateczną akceptacją kosztorysu i harmonogramu. Każdy z oferentów, który został wytypowany do dofinansowania projektu, zostanie o tym powiadomiony drogą mailową przez Biuro Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Demograficznej.

Okres realizacji dofinansowanych zadań zaplanowany jest od 1 maja do 31 grudnia 2023 r., 31 grudnia 2023 r. mija też termin ponoszenia wydatków na ten cel. Dofinansowanie w ramach Priorytetu 2. „Kluby” otrzymały m.in. Związek Dużych Rodzin Trzy Plus (2 mln 120 tys. zł), Fundacja Bonifraterska (900 tys. zł), Stowarzyszenie Wspierania Edukacji i Rodziny „STERNIK” oraz Stowarzyszenie Wspierania Edukacji i Rodziny „STER” (800 tys. zł).

Lista_podmiotów_Priorytet_2

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl