fot. PAP/EPA

Rosja prowadzi zmasowany ostrzał Bachmutu

Rosja nie zaprzestaje ataków na Ukrainie. W dalszym ciągu trwają walki o Bachmut.

Mimo ogromnych strat Rosjanie nie zaprzestają ataków na Bachmut. Walki toczą się również w obwodzie łymańskim, awdijewskim i marjińskim.

 „Bachmut – wzrosła intensywność użycia ciężkiej artylerii i nalotów. Wróg po prostu zrównuje z ziemią budynki i inne budowle miasta. (…) Ofensywa wroga na wschodzie trwa” – poinformowała na Telegramie wiceminister obrony Ukrainy, Hanna Malar.

Jak ocenia wywiad wojskowy Ukrainy, wojsko rosyjskie nie ma potencjału do ataku, a obecne walki mają charakter obronny, a ich celem utrzymanie zajętych terytoriów.

Tymczasem do państw, które głoszą rosyjską propagandę, dołączyła Brazylia. Chodzi o słowa prezydenta tego kraju, który podczas wizyty w Pekinie ocenił, że Stany Zjednoczone i Europa zachęcają do wojny zamiast wzywać do pokoju. To nie pierwsza jego wypowiedź, która budzi kontrowersje. Wcześniej zachęcał Ukrainę, by ta oddała Rosji Krym w zamian za pokój. Sytuację skomentował rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego USA, John Kirby.

„Nie mamy żadnych obiekcji, by jakiś kraj próbował doprowadzić do zakończenia wojny na Ukrainie, ale uważamy, że to głęboko problematyczne, jak Brazylia faktycznie i retorycznie podchodzi do wojny, sugerując, że Stany Zjednoczone i Europa są w jakiś sposób niezainteresowane pokojem albo że jesteśmy współodpowiedzialni za konflikt. (…) W tym przypadku Brazylia papuguje rosyjską i chińską propagandę bez żadnego patrzenia na fakty” – podkreślał John Kirby.

Rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego USA podkreślił jednocześnie, że zarówno Stany Zjednoczone, Europa, jak i Ukraina chcą sprawiedliwego pokoju.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl