fot. twitter.com/MRPiPS_GOV_PL

Min. M. Maląg: Tarcza antykryzysowa zadziałała – bezrobocie na koniec maja wynosi 6 proc.

Mechanizmy tarczy antykryzysowej zadziałały, ponieważ bezrobocie na koniec maja osiągnęło poziom 6 procent – poinformowała dziś w Ostrowie Wielkopolskim minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Przez dwa miesiące funkcjonowania tarczy antykryzysowej na ochronę miejsc pracy, czyli na wynagrodzenia dla pracowników, wpłynęło do przedsiębiorców ponad 80 mld złotych.

– W skali kraju ochroniliśmy ok. 5 mln miejsc pracy. Z jednej strony, to wsparcie przede wszystkim ma służyć, aby firmy zachowały płynność w tym trudnym czasie spowodowanym pandemią. Z drugiej strony, to troska o pracowników, aby nie tracili pracy, aby przedsiębiorcy byli w stanie utrzymać te miejsca pracy – powiedziała minister Marlena Maląg.

W takich sytuacjach kryzysowych – jak podkreśliła szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej – rząd powinien działać sprawnie. Kolejnym zadaniem rządu jest realizacja pożyczek w wysokości 5 tys. zł, które mogą być umarzane, jeżeli firma będzie funkcjonowała przez trzy miesiące oraz dofinansowanie do miejsc pracy refundowane w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W skali kraju realizacja pożyczek wynosi 80 procent.

– Oczywiście mamy samorządy, które wielokrotnie wzywaliśmy do sprawniejszej realizacji, jak miasto Warszawa czy starostwo poznańskie, które odbiega od tej średniej. Dzięki naszym działaniom dzisiaj Warszawa ma wykonanie na poziomie 51 proc., co jest naprawdę wielkim sukcesem – wskazała minister Marlena Maląg.

Nadal jednak – jak zaznaczyła minister pracy – 66 tys. warszawskich przedsiębiorców czeka na te środki.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl