Bezrobocie powodem kryzysu

Walka z bezrobociem to główny problem kryzysu  – stwierdził prof. Piotr Gliński – kandydat PiS na premiera. Prof. był wczoraj gościem Polskiego Punktu Widzenia w TV Trwam.

Wskazywał on, że w Polsce rośnie obecnie bezrobocie, bankrutują firmy, fundusze europejskie w znacznej mierze wydawane są nieefektywnie, zwiększa się rozwarstwienie, a Polacy uciekają na emigrację. Kandydat na szefa rządu technicznego wymienił kilka sposobów jak walczyć z tymi zjawiskami.

 – To są różnego typu ulgi inwestycyjne dla przedsiębiorców, zusowskie dla młodzieży. Mówiłem także o odblokowaniu funduszu pracy, który w Polsce jest zamrożony ze względów makroekonomicznych. To jest sytuacja bardzo niepokojąca. Ogłasza się, że nadchodzi kryzys po okresie wielkich sukcesów Euro, które były czasem igrzysk, czyli krótko mówiąc medialnej propagandy obecnego rządu. Najprawdopodobniej za tym stała myśl, że na kryzys może nas zbawić tylko ten rząd, który jest i nie można nic zmieniać –  powiedział prof. Piotr Gliński.

Najważniejszym  jest dziś uświadomienie, że Polska wymiera stwierdził dr Cezary Mech – b. minister finansów.

– Jesteśmy krajem, który już nawet nie aspiruje do G20, właściwie może się znaleźć wśród krajów ponad dwusetnych, ponieważ na ilość dzieci, a więc przyszłość na krańcu w ogóle świata. Dlatego też to, co jest kluczowe w diagnozie i powinno być wszędzie prezentowane, to jest to, że musimy odbudować nasz kraj demograficznie – powiedział b. minister finansówdr Cezary Mech.

 

Wypowiedź dra Cezarego Mecha:


Pobierz Pobierz

 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl