MRiPS przypomina: złożenie wniosku o „500 plus” do końca kwietnia gwarantuje ciągłość wypłat

Aby dalej otrzymywać świadczenie wychowawcze w ramach programu Rodzina 500 plus, trzeba złożyć wniosek na nowy okres świadczeniowy. Jeżeli rodzic zrobi to do końca kwietnia br., zachowa ciągłość wypłaty – przypomina w poniedziałek Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Program „Rodzina 500 plus” ma charakter powszechny i przysługuje na każde dziecko w wieku do 18 lat, bez względu na dochody rodziców i liczbę dzieci w rodzinie.

„Rodzicu, pamiętaj, że aby dalej otrzymywać świadczenie wychowawcze w ramach programu Rodzina500Plus, musisz złożyć wniosek na nowy okres świadczeniowy. Jeżeli zrobisz to do końca kwietnia br., zachowasz ciągłość wypłaty 500 plus” – przekazało ministerstwo na Twitterze.

Jeżeli rodzic złoży wniosek na okres 2022/2023 w terminie do 30 kwietnia 2022 r., to przyznanie świadczenia wychowawczego i jego wypłata za czerwiec nastąpi najpóźniej do 30 czerwca tego roku.

Dla wniosków złożonych od 1 maja do 31 maja ustalenie prawa i wypłata przyznanego świadczenia za czerwiec i lipiec nastąpi nie później niż do 31 lipca.

Rodzice, którzy złożą wniosek na nowy okres świadczeniowy po 30 czerwca, świadczenia wychowawcze będą przysługiwały od miesiąca złożenia wniosku.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl