fot. facebook.com/sluzbacelna

Nabór na funkcjonariuszy celno-skarbowych

Krajowa Administracja Skarbowa rekrutuje nowych pracowników. Poszukiwani są kandydaci do służby w Wielkopolsce.  Dokumenty można składać do 29 października.

Krajowa Administracja Skarbowa poszukuje osób z wykształceniem średnim i wyższym. Nie trzeba mieć doświadczenia zawodowego. Praca czeka w Poznaniu, Kaliszu, Lesznie, Pile i Nowym Tomyślu.

– Proces jest kilkuetapowy. Najpierw odbędzie się test wiedzy ogólnej o naszej służbie, a także o życiu społeczno-politycznym w Polsce oraz w Unii Europejskiej – mówi Igor Pluciński, zastępca naczelnika Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu.

Kandydaci przechodzą test psychologiczny i sprawnościowy. Po rekrutacji następuje dwuletnia służba przygotowawcza.

– Jest to czas, żeby nabyć kompetencje potrzebne w wykonywaniu służby – wyjaśnia Małgorzata Spychała z Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

Kandydat musi cieszyć się nieposzlakowaną opinią, posiadać obywatelstwo polskie i odpowiedni stan zdrowia, który pozwala pełnić służbę.

– Proces rekrutacji określony jest przepisami prawa. Przede wszystkim osoba zainteresowana musi złożyć komplet dokumentów, w tym również dokumenty dotyczące braku karalności – mówi Małgorzata Spychała.

Pensja nowych pracowników to około 3 tysiące złotych. Przewidziane są też dodatki, np. za stopień, wieloletnią służbę czy dyżur w nocy.

– Oferujemy stabilność zawodową. To jest bardzo ważna sprawa. Człowiek w życiu poszukuje harmonii, spokoju, stabilizacji. To jest pierwszy atut naszej pracy – podkreśla Igor Pluciński.

Po przepracowaniu 25 lat funkcjonariusz nabywa prawa emerytalne. W Wielkopolsce wolnych etatów jest 30. Nabory odbywają się też w innych województwach.

TV Trwam News

drukuj