fot. By Draskovics Ádám (www.adamdraskovics.hu), CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=69121133

Bezpartyjny Peter Marki-Zey oponentem Viktora Orbana na stanowisku premiera Węgier  

Węgierska opozycja wyłoniła kandydata na premiera. Do walki z Viktorem Orbanem stanie bezpartyjny Peter Marki-Zey.

Wybory parlamentarne na Węgrzech odbędą się wiosną przyszłego roku. Węgierska opozycja połączyła siły i wyznaczyła jednego kandydata na premiera. Został nim bezpartyjny Peter Marki-Zey. W niedzielnych prawyborach opozycji zdobył około 58 proc. głosów. W dogrywce wygrał z przedstawicielem lewicowej Koalicji Demokratycznej – Klarą Dobrev.

– To była walka, ale musimy wygrać też wojnę – mówił Peter Marki-Zay.

Peter Marki-Zay obiecywał łagodzenie podziałów w społeczeństwie i walkę z korupcją. Mówił, że chce zapewnić równy dla wszystkich ugrupowań dostęp do mediów. Polityk opowiedział się także za poprawą stosunków z Brukselą i przyjęciem przez Węgry wspólnej waluty euro.

– Integracja europejska, demokracja i gospodarka rynkowa są bardzo ważnymi wartościami. Bez nich nie można sobie wyobrazić dobrobytu – podsumował opozycyjny kandydat na premiera Węgier.

Peter Marki-Zay swoje zwycięstwo zawdzięczył głównie głosom młodych ludzi. Zdaniem analityków będzie on trudniejszym przeciwnikiem dla premiera Viktora Orbana niż Klara Dobrev.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl