fot. nik.gov.pl

Były prezes NIK K. Kwiatkowski startuje w wyborach do Senatu

Były prezes Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski startuje w wyborach do Senatu. O mandat powalczy w Łodzi, jako kandydat niezależny.

Krzysztof Kwiatkowski to były polityk Platformy Obywatelskiej i minister sprawiedliwości w rządzie Donalda Tuska. Przez ostatnie sześć lat pełnił funkcję prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Teraz startuje w wyborach do Senatu. Jak poinformował, wystartuje z Łodzi, z okręgu numer 24 jako kandydat niezależny.

– Startuję jako kandydat, któremu bliskie są wartości państwa prawa, dzisiaj często naruszane. Startuję jako kandydat ponad podziałami politycznymi, który ma pomysł na lepszą, bogatszą Łódź i aglomerację łódzką – podkreślił Krzysztof Kwiatkowski.

Choć Kwiatkowski startuje jako kandydat niezależny, to otrzymał nieformalne poparcie lidera Koalicji Obywatelskiej Grzegorza Schetyny, który nie zamierza wystawiać przeciwko niemu kontrkandydata. W ubiegłym roku Krzysztof Kwiatkowski został oskarżony o nadużycia przy obsadzaniu kierowniczych stanowisk w NIK. Grożą mu trzy lata pozbawienia wolności.

TV Trwam News/RIRM

drukuj