fot. pixabay.com

Specjalne taryfy na energię dla samorządów i przedsiębiorców

W przyszłym tygodniu rząd przedstawi projekt specjalnej taryfy na energię dla samorządów. Zamrożenie cen energii ma objąć też małych i średnich przedsiębiorców.

– Pan premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że zostanie przedstawiony projekt ustawy, który rozszerzy działania dot. tarczy solidarnościowej, również o kwestię podmiotów wrażliwych oraz o podmioty, jakimi są samorządy. Powstanie  specjalna taryfa, która zabezpieczy samorządy, jednostki samorządu terytorialnego oraz podmioty wrażliwe, jeśli chodzi o podwyżki cen energii – oznajmił rzecznik rządu, Piotr Müller.

Wyjaśnił, czemu ma służyć wprowadzenie specjalnej taryfy na energię.

– Naszym celem jest to, aby samorządy, jednostki samorządu terytorialnego, podmioty wrażliwe, ale również małe i średnie przedsiębiorstwa, bo do nich też będą kierowane te rozwiązania, nie były objęte tak wysokimi podwyżkami cen energii. Szczegóły tych rozwiązań były dzisiaj dyskutowane, a w przyszłym tygodniu przedstawiony zostanie projekt ustawy w tym zakresie, który przedstawimy Sejmowi, aby w pilnym trybie zostały przyjęte kolejne rozwiązania, które zabezpieczą samorządy i inne jednostki przed wysokimi cenami energii – zaznaczył.

Już teraz rząd przyjął rozwiązania mające na celu walkę z wysokimi cenami energii.

– Zabezpieczyliśmy odbiorców indywidualnych przed podwyżkami cen energii, niezależnie od tego, czy są gospodarstwem domowym, czy rodziną wielodzietną,  od dwóch tys. do trzech tys.  kWh rocznie na poziomie z tego roku. To będzie kosztowało sektor finansów publicznych ponad 26 mld zł, które zostaną skierowane po to, aby te ceny ustabilizować – podkreślił rzecznik rządu.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl