„Solidarność” poparła Andrzeja Dudę

Andrzej Duda podpisał umowę programową z Komisją Krajową NSZZ „Solidarność”. Związkowcy oficjalnie udzielili  poparcia kandydatowi Prawa i Sprawiedliwości w wyborach prezydenckich.

Postulaty  zawarte w dokumencie zobowiązują m.in. do korzystnych dla pracowników zmian w prawie pracy oraz działań na rzecz obniżenia wieku emerytalnego.

Piotr Duda, szef NSZZ „Solidarność”, powiedział, że program Andrzeja Dudy jest najbliższy oczekiwaniom „Solidarności”. Zaznaczył, że podpisanie umowy jest momentem historycznym.

– Po raz pierwszy, jako Komisja Krajowa, podpisaliśmy umowę programową z kandydatem na prezydenta. Oznacza to, że kandydat na prezydenta Andrzej Duda nie tylko do nas mówi, ale także chce i podpisuje się pod umową programową, która jest zbieżna z naszymi postulatami i naszą uchwałą programową. Chce ją realizować i to jest dla nas najważniejsze – podkreślił Piotr Duda.

Andrzej Duda, dziękując Komisji Krajowej za poparcie, odniósł się do swojego hasła wyborczego „Godne życie w bezpiecznej Polsce”. Jak tłumaczył, to nie tylko hasło, ale i wizja, w jakim kierunku powinna podążać polityka w naszym kraju, by zapewnić Polakom godne życie w wielu wymiarach.

– To prezydent powinien być tym, który odpowiada za strategie rozwojowe i ja gotów jestem podjąć się tego dzieła, razem z Narodową Rada Rozwoju, w której będą zasiadali eksperci i będą pracowali nad tymi właśnie strategiami, które przywrócą nasz kraj na drogę rozwoju – przede wszystkim gospodarczego. Doprowadzą do naprawy wielu dziedzin życia, takich jak gospodarka i podatki, które powinny stać się przyjazne obywatelom, które powinny promować polską rodzinę, a nie ją uciskać. Edukacja, system ochrony zdrowia, który funkcjonuje dziś tak, że wszyscy wiemy, że z tymi gwarancjami obywatelskimi to szkoda mówić – mówił Andrzej Duda. 

Wybory prezydenckie odbędą się już za pięć dni. Przed kandydatami jeszcze trzy dni kampanii wyborczej. Dziś w TVP odbędzie się debata. Nie weźmie w niej udziału – jako jedyny – ubiegający się o reelekcję prezydent Bronisław Komorowski.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj