fot. PAP/Jacek Bednarczyk

Prezydent A. Duda: Proszę rodaków, żeby wziąć odpowiedzialność na swoje barki

Bardzo proszę wszystkich moich rodaków, wszystkich państwa, żeby do wyborów iść i tę odpowiedzialność, w jakimś sensie, na swoje barki wziąć – mówił dziennikarzom prezydent Andrzej Duda, który w niedzielę w Krakowie oddał głos w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

„Zachęcam bardzo do tego głosowania, dlatego, że w ten sposób pokazujemy wszystkim innym państwom Unii Europejskiej i społeczeństwom, że bierzemy odpowiedzialność za te sprawy w swoje ręce, że demokracja w Polsce jest dojrzała – to jest właśnie kwestia uczestnictwa w wyborach do Parlamentu Europejskiego” – mówił dziennikarzom prezydent Andrzej Duda.

Prezydent głos oddał w Obwodowej Komisji Wyborczej w Zespole Szkół nr 5 w Krakowie. Ok. godz. 12.30 pojawił się tam wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą.

„To jest jedna z niewielu rzeczywiście demokratycznych instytucji w Unii Europejskiej, do której my wybieramy w wyborach bezpośrednich – wszystkie społeczeństwa Unii Europejskiej” – podkreślał prezydent.

„Ja zachęcam do tego, żeby iść głosować, wybierać swoich przedstawicieli, bo oni nas potem w Unii Europejskiej, w tej instytucji europejskiej, jaką jest Parlament Europejski reprezentują, więc bardzo proszę wszystkich moich rodaków, wszystkich państwa, żeby do wyborów iść i tę odpowiedzialność, w jakimś sensie, na swoje barki wziąć” – mówił Andrzej Duda.

„A przede wszystkim wybrać naszych przedstawicieli tak, żebyśmy byli w Europie jak najlepiej reprezentowali – my i nasze interesy” – dodał prezydent RP.

PAP/RIRM

drukuj